Sailing Trip

KLIKNIJ I DMUCHNIJ W ŻAGLE!

Odwaga, wolność, działanie, siła, wiatr w żaglach. Nie wszyscy z nas je mają i o tym jest nasz projekt. Stań się jego częścią wybierając nagrodę - dmuchnij w żagle i pomóż 9 kobietom wypłynąć w morze, by stanąć twarzą w twarz z żywiołem. Razem zróbmy wiatr! 


W Polsce co roku przemocy doświadcza ok. 800 tysięcy kobiet, a około 400-500 z nich ginie z powodu przemocy w rodzinie. Tylko w 2019 r. Centrum Praw Kobiet w Gdańsku pomogło 626 kobietom, udzielając 2400 konsultacji prawnych i psychologicznych, organizując kilka grup wsparcia, asystując na blisko 50 rozprawach sądowych. Przez 21 lat istnienia Centrum Praw Kobiet w Gdańsku wsparło ponad 9 tys. kobiet, udzielając ponad 10 tys. porad prawnych i ponad 10 tys. porad i konsultacji psychologicznych, a także organizując dziesiątki grup wsparcia, warsztatów, szkoleń, grup samopomocowych i innych. Dzięki wsparciu fundacji setki, tysiące kobiet odzyskało swoje życie, odzyskało godność oraz prawo do wolności od przemocy i do bezpieczeństwa. A i tak wszystkie statystyki mówią o tym, że udaje nam się pomagać tylko niewielkiemu procentowi kobiet codziennie doświadczających przemocy. Wybierz nagrodę i wpłać na projekt, który pomoże 9 kobietom odzyskać moc! 

NA CO I DLACZEGO ZBIERAMY

Zbieramy na egzaminy i wydanie patentów na stopień żeglarki jachtowej dla 9 kobiet, które wezmą udział w naszym żeglarskim projekcie. Zdobycie patentu to nie lada wyzwanie, ale też istotne potwierdzenie umiejętności w zakresie podejmowania decyzji, samodzielnego prowadzenia jachtu, radzenia sobie z  trudnościami, bycia dowodzącą.

 

Łączny koszt egzaminów i patentów to 2 700 zł.

 

CO BĘDZIE JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ? 

Wtedy zakupimy sztormiaki (kurtki i spodnie). Rejs i szkolenie będzie odbywać się na morzu i to bałtyckim a Bałtyk to zimne morze. Potrzebujemy zakupić sztormiaki, aby udostępnić je naszym uczestniczkom na czas rejsu.  Mamy nadzieję organizować więcej takich rejsów więc sztormiaki mogą przydać się też innym uczestniczkom w przyszłości.

 

Koszt 9 sztormiaków to 4000 zł
 

Więcej informacji o projekcie:

https://cpk.org.pl/dmuchnij-w-zagle-kampania-crowdfundingowa-fundacji-centrum-praw-kobiet-oddzial-gdansk/

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation

ul. Jaśkowa Dolina 9/4, 80-252 Gdańsk

biuro@upfoundation.pl, 

NIP: 9571059793, KRS 0000393420; REGON 221509149

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now