top of page

Fundacja KIWI Kreatywność Inicjatywa Wielokulturowość Integracja działa od czerwca 2020, w styczniu 2023r. uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Osoby wchodzące w skład organizacji, jej wolontariusze i profesjonaliści z nią współpracujący, swoją kilkuletnią pracą i dorobkiem uczyniły Fundację ośrodkiem popularyzującym kulturę, sztukę, edukację oraz ekologię, tradycję i dziedzictwo narodowe, integrację społeczną. 

 

Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i zwiększenie terenów zielonych - utworzenie ogólnodostępnego mobilnego ogrodu.

Realizacja:

- cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci o znaczeniu zieleni i sposobach dbania o rośliny i spotkania z pszczelarzem, cykl prelekcji o zakładaniu i prowadzeniu małego ogrodu,

- założenie ogrodu mobilnego poprzez warsztaty ogrodnicze,

- stworzenie broszur z instrukcją zakładania i prowadzenia małych ogrodów, ze zdjęciami krok po kroku z realizacji „naszego” ogrodu,

- warsztaty naturalnego barwienia materiałów, połączone z przekazaniem wiedzy o możliwościach nadawania drugiego życia przedmiotom ze swojego otoczenia (upcykling)

Miejsce realizacji - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz Galeria Sztuki Szary Ganek w Pruszczu Gdańskim.

 

Partnerami projektu są:

- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim.
- Hurtownia Jola w Pruszczu Gdańskim.

 

Fundacja KIWI Kreatywność Inicjatywa Wielokulturowość Integracja
ul. Wojska Polskiego, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. 536 853 254
e-mail info@fundacjakiwiw.pl


 

bottom of page