tools-1755603_1920.jpg

KLIKNIJ I POMÓŻ W SPEŁNIENIU ZAWODOWYM

Problem, który chcemy rozwiązać chowa się między wierszami statystyk. Stopa bezrobocia w Polsce od kilku lat maleje. Przed pandemią mówiło się, że mamy rynek pracownika - to pracodawcy borykali się z tym, żeby zrekrutować i zatrzymać pracownika, po tym jak zainwestowali w jego przeszkolenie. Dane z GUS z września tego roku mówią o 6,1% bezrobocia rejestrowanego. No właśnie! Rejestrowanego! Zastanawialiście się kiedyś, kto pozostaje poza rejestrami? Są to na przykład osoby korzystające z usług integracyjnych takich jak Warsztaty Terapii Zawodowej. W 2018 r. było to 26,8 tys. osób. Teoretycznie powinna być to dla nich szansa na zdobycie kompetencji, które mogą wykorzystać w późniejszej pracy. W praktyce wygląda to tak, że do tego drugiego etapu rzadko kiedy dochodzi. Wiemy gdzie szukać i jak pomóc ludziom spoza tabel statystycznych.

Patentu to biznes społeczny, który tworzyć będzie meble do wnętrz i przestrzeni otwartych z wykorzystaniem materiałów pochodzących z upcyclingu. Dajemy nową funkcję materiałom np. wykorzystując zbiorniki IBC czy drewno pochodzące z rozbiórki. Nasze produkty będą oparte na prostym i intuicyjnym projektowaniu- zgodnie z ideą 8-80 (dostępne dla 8 i 80-latka), znajdując równowagę pomiędzy użytecznością a wpływem na środowisko. Dostrzegamy potencjał w środowisku które nas otacza, nie tylko pod kątem używanych materiałów a przede wszystkim ludzi które będą je tworzyć - nie jest istotne jakie masz doświadczenie, a to co chcesz osiągnąć. Opierając się na naszych doświadczeniach w tworzeniu miejsc pracy, chcemy by były one oparte na solidarnych zasadach współpracy, realizując to założenie inkluzywną strukturą zatrudnienia, gdzie osoby z niepełnosprawnością mogą pracować z osobami sprawnymi na tych samych stanowiskach. Uważamy że spełnienie zawodowe jest kluczowe w integracji społecznej, a osoby które chcemy wspierać mogą spełnić swoje marzenia pracując z nami i dla siebie nawzajem. Patentu jak inne nasze inicjatywy opieramy na przekuciu pasji w możliwości zawodowe, w ten sposób nasi podopieczni i podopieczni naszych partnerów są w stanie zostać w przyszłości stolarzami, projektantami czy menedżerami.

Chcemy wspólnie z wami stworzyć min. 15 miejsc pracy wspieranej dla osób z grupy zagrożonych wykluczeniem społecznym, które zbudują z nami przyszłość polskiego odpowiedzialnego biznesu i designu. Staramy się dostrzegać niedostrzegalne, zwłaszcza w aspekcie umiejętności i potencjału drzemiącego w ludziach. Wiemy, że nie zawsze miałeś/aś możliwość rozwoju swoich kompetencji. Dlatego wierzymy, że będąc taksówkarzem możesz być wyśmienitym projektantem. Będąc osobą z niepełnosprawnością intelektualną, możesz być niesamowity w wzornictwie, a twoja wada wzroku jest powodem dlaczego tak skrupulatnie podchodzisz do pracy przy jakości produktu. 

Chcemy stworzyć fabrykę przyszłości. Miejsce w którym dbamy o maksymalne wykorzystanie materiałów zdatnych do upcyclingu, zapewniając tym samym nowe możliwości stosowania surowców wtórnych w produkcji mebli. 

 

Chcemy zagwarantować Ci produkt który “nie zestarzeje” się w ciągu kolejnych 3 lat pod względem jego wytrzymałości i wyglądu, dając tym samym odetchnąć planecie w przyjmowaniu kolejnych odpadów.  Inspiracje do naszych mebli czerpiemy z modernizmu -  bauhausu, brutalizmu oraz stylu przemysłowego. Ważne jest dla nas, aby produkcja mebli i ich użytkowanie miały jak najmniejszy wpływ na środowisko. Projektujemy patrząc na cały cykl życia produktu, od wpływu na środowisko materiałów, etapy produkcji, minimalizacje śladu węglowego dostaw, samodzielną renowację, dostępność części zamiennych, kończąc na jego biodegradowalności.

 

Dostępność jest dla nas wartością. Chcemy stworzyć narzędzia, miejsce i infrastrukturę potrzebną do intuicyjnego projektowania i testowania przez naszych przyszłych klientów. W naszym rozumieniu designu produkt musi być przyjazny dla każdego użytkownika, niezależnie czy stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki, poruszasz się na wózku inwalidzkim, czy pojawiły się u ciebie problemy z wstawaniem. W procesie projektowania chcemy zaangażować użytkowników z wielu grup społecznych, by nasze meble były przyjazne w użytkowaniu dla każdego.

Aktualnie jesteśmy w wstępnej fazie, zbieramy środki na powstanie pierwszych prototypów naszych produktów, by móc w kolejnych krokach ubiegać się o wsparcie inwestorów. W najbliższym czasie nasz pomysł będziemy prezentować przed komisją grantową funduszu FIR - gdzie do zdobycia jest aż 25 tysięcy złotych! By móc wygrać, musimy pokazać że w naszym pomyśle jest potencjał, i zebrać 10% tej kwoty. Przy wspólnym wysiłku i zebraniu tej kwoty, będziemy w stanie podjąć walkę o całość i przeznaczyć ją na nasz mały krok. W zależności od tego ile uda nam się zebrać, to po otrzymaniu grantu z FIR zrobimy:

 

Jeśli zbierzemy 2 500 - wykonamy sesję fotograficzną naszych prototypów. Pozwoli nam to szerzej zaprezentować poszczególne produkty!

 

Jeśli zbierzemy 8 000 - dodatkowo zabierzemy partnerów naszej inicjatywy i przyszłych pracowników na wizytę studyjną do firm w których zatrudniane są osoby z niepełnosprawnościami i poznamy nową perspektywę pracy w stolarniach/firmach produkcyjnych.

 

Jeśli zbierzemy 20 000 -  oprócz zrealizowania w/w punktów przetestujemy nowe technologie w budowie recyklingowych części wykończeniowych do naszych mebli, np. tworzenie blatów, frontów, gałek z granulatu uzyskanego z butelek PET.

Jeżeli uda nam się zebrać więcej niż 20 tysięcy złotych, oprócz zrealizowania powyższych rzeczy środki zgromadzone na zrzutce wykorzystamy w kolejnych krokach powstawania naszego przedsiębiorstwa.

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation

ul. Jaśkowa Dolina 9/4, 80-252 Gdańsk

biuro@upfoundation.pl, 

NIP: 9571059793, KRS 0000393420; REGON 221509149

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now