top of page
29073_project-89452742a658380deb2d6ec057

KLIKNIJ I POMÓŻ POJĄĆ GŁĘBIE OSOBOM Z DYSFUNKCJĄ WZROKU!

POJĄĆ GŁĘBIĘ - innowacyjny program nurkowania, którego dotychczasowym celem było i jest wzmacnianie niezależności, poczucia własnej wartości i pewności siebie u osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

TERAZ  pragniemy stworzyć zupełnie nową odsłonę. Chcemy opracować specjalny program nurkowania dla osób z dysfunkcją wzroku na bazie doświadczeń Pojąć Głębię. 

Fundacja I see You wraz  ze Spółdzielnią Dalba i Happy Dive łączy siły, aby stworzyć możliwości aktywizacji społecznej, zawodowej, wzmocnić poczucia sprawczości i niezależności wśród osób słabowidzących i niewidomych. W projekcie planujemy pilotaż dla grupy 12 podopiecznych fundacji I See You, którzy w ramach programu będą mogli wziąć udział w kursie nurkowania wspólnie ze specjalnie przeszkolonymi asystentami. 

W celu poszerzenia naszych działań i dostosowania się do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku, chcemy przygotować WERSJĘ PODRĘCZNIKA specjalnie dostosowaną do ich potrzeb!

Druk transparentny jest doskonałą alternatywą  dla tradycyjnych książek w szczególności, gdy czytelnikami są osoby z dysfunkcją wzroku. Podręcznik wykonany w formie wypukłej pozwala osobie niewidomej odczytać treść za pomocą punktowego pisma braila, a osobie słabowidzącej na odczytanie powiększonej czcionki. Wypukłe i kontrastowe ryciny są możliwe do odczytu dla każdej osoby ze szczególnymi potrzebami. Dzięki temu rozwiązaniu osoby z dysfunkcją wzroku będą miały równe szanse w zdobywaniu nowej wiedzy, niezbędnej do nauki nurkowania. Podręcznik wykonany w dostępnej formie druku transparentnego stanowi podstawę dostosowania narzędzi i metod do nauki pływania osób z dysfunkcją wzroku. 

stopka_Aktualna fundusz.jpg
bottom of page