top of page

Ekspertki i Eksperci
Lidera Dostępności

Sylwia Nikko Biernacka fot. Alicja Pietras.jpg

Sylwia „Nikko” Biernacka

Prezeska Fundacji Machina Zmian

Współautorka Programu Certyfikacji Dostępnych Plaż „Plaże dla wszystkich”.Innowacyjny, jedyny w Polsce autorskim program, opracowanym na bazie 10-letniego doświadczenia w obszarze kształtowania plaż dostępnych dla osób o różnym stopniu sprawności. Specjalizuje się w kształtowaniu dostępnych oraz wygodnych przestrzeni spędzania wolnego czasu (plaże, klubokawiarnie, restauracje, instytucje kultury, świetlice, itp.)

Zawodowo zajmuje się inspirowaniem kobiet do zmiany i wspieram ich w rozwoju. Jest trenerką, tutorką, certyfikowaną facylitatorką dialogu w konflikcie metodą Nansen oraz certyfikowaną trenerką i konsultantką odporności psychicznej. Tworzy autorskie warsztaty rozwojowe i kursy online dla kobiet.

Jolanta Rychlik

Prezeska Fundacji Świat Wrażliwy

Założycielka i inicjatorka działań fundacji w tym  „Innowacje na ludzką miarę”. Caffe Aktywni to kawiarnia społeczna Fundacji „Świat Wrażliwy”, zatrudniająca seniorów – mentorów i młode osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Powstała jako innowacja społeczna, gdzie seniorzy w wieku 60-70 lat, aktywni i otwarci na zaangażowanie społeczne zostali mentorami dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, mających ograniczone perspektywy pracy zawodowej.

Terapeuta zajęciowy, posiada kurs pomocy socjoterapeutycznej dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym, kurs arteplastyki (praca z osobami z niepełnosprawnością intelektualną), szkolenie dla wolontariuszy i osób niepełnosprawnych (komunikacja i techniki arteterapii). Ma również certyfikat rekreacji ruchowej, choreoterapii oraz certyfikat animatora profilaktyki uzależnień.

forum-10_edited.jpg
Biały biust

Monika Domagalska-Ilińska

Prezeska Stowarzyszenia Invisibilia

Współtwórczyni Gdańskiej Galerii Zmysłów, muzeum zwiedzanego w ciemności.

 Na codzień pracuje w stowarzyszenie na rzecz  osób z niepełnosprawnością wzroku.

bottom of page